مواد اولیه خوب چه خصوصیاتی دارند

مواد اوليه مورد استفاده اين شرکت همگي از نوع درجه ۱ انتخاب شده تا به لطف کيفيت بي شبه دستگاه هاي شرکت الوماتک آلمان بتوان محصولي درجه ۱ بدست آورد.
ذیلا مواد اولیه در ساخت محصولات مختلف شرکت شامل پنجره های upvc ، پنجره های آلومینیومی ، نمای شیشه ای به تفکیک ارائه می گردند. به طور کلی مواد اولیه این شرکت شامل پروفیل های آلومینیوم و upvc ، پروفیل تقویتی گالوانیزه ، شیشه دوجداره وسه جداره و یراق آلات می باشد.
مواد اولیه مورد نیاز در ساخت پنجره های یو پی سی شامل پروفیلهای upvc ،پروفیل تقویتی گالوانیزه که درون پروفیل های UPVC جای می گیرد، یراق آلات مانند قفل و لولا و دستگیره که مکانیزم حرکتی درب و پنجره ها را تامین می کنند و شیشه های دوجداره یا سه جداره می باشند.
در ساخت پنجره های آلومینیومی نیازی به استفاده از پروفیل تقویتی گالوانیزه وجود ندارد و غالباً این پنجره های سبک تر و ظریفتر هستند.یراق مورد استفاده در این پنجره ها اصولاً با یراق مورد استفاده در پنجره های یو پی وی سی متفاوت می باشد در عین حال امکان استفاده از شیشه های تک جداره تا سه جداره و یا شیشه با پرده کرکره بین دوجداره موجود می باشد.
نماهای شیشه ای کرتن وال با پروفیل های آلومینیوم ساخته می شود.

upvc پروفیل های
________________________________________
پروفيل های upvc مورد استفاده اين شرکت وینتک، دکتر وین، بوتیا مي باشند. دو پروفیل اول تحت لیسانس ترکیه در ایران تولید می شوند و پروفیل بوتیا با مواد اولیه آلمانی، در ایران تولید می شود. این شرکت ها دارنده استاندارد RAL و SKZ در ایران می باشد و به لطف تثبيت کننده هاي رنگ اروپايي، اين پروفيل ها داراي ۱۰ سال ضمانت در حفظ رنگ، انعطاف و شکل مي باشد. اين پروفيل همچنين دارای استحکام مناسب در برابر انواع نیروهای وارده به درب و پنجره می شود و اين برگ برنده اي برای این پروفیل ها است چرا که اکثر پروفیل های وارداتی استحکامی ندارند.

پروفیل های آلومینیوم
________________________________________
پروفیل های آلومینیومی مورد استفاده این شرکت، محصولات شرکت آکپا ایران، آبسکون می باشند. پروفیل آکپا از لحاظ کیفیت سطح و طراحی پروفیل جزء بهترین و مستحکم ترین پروفیل های ایرانی محسوب می شود.

پروفيل تقويت کننده
________________________________________
يکي از موارد تعيين کننده در دوام و حفظ شکل پروفيل که همچنين باعث احراز شرايط در استفاده از ضمانت شرکت سازنده ميشود پروفيل تقويتي فلزي درون پروفيل upvc مي باشد.
اين شرکت به طور پیش فرض از پروفيل ناوداني گالوانيزه با ضخامت ۱٫۵ میلي متربا ابعاد ۲۹-۳۰-۲۹ برای پنجره و ۶۲٫۵-۳۰-۶۲٫۵ برای درب استفاده مينماید که پروفيل تقويتي استاندارد وتاييد شده براي پروفيل مورد استفاده مي باشد.
اين شرکت براي پنجره هايي که در طبقه هشتم به بالا قراردارند يا در مناطق باد خيز نصب ميشوند از پروفيل هاي قوي تر ۲ و ۲٫۵ ميلي متر بنا به درخواست مشتري استفاده مي نمايد.
متاسفانه بعضی مصرف کنندگان ایراداتی را که در محصولات ساخته شده از UPVC می بینند از مشکلات ذاتی UPVC می دانند از جمله این ایرادات افتادن لنگه درب و پنجره بعد از مدتی کوتاه است که بسیار شایع است. این قضاوت به هیچ وجه درست نیست.
مشکل افتادن درب و پنجره ها ناشی از اهمال شرکت سازنده در استفاده از پروفیل تقویتی مناسب می باشد. این پروفیل آهنی تقویت کننده که درون پروفیل UPVC جای می گیرد و به جز با بریدن پنجره ساخته شده قابل بازبینی نیست گاهاً حذف شده یا از انواع کوچکتر یا ضعیفتر آن به جای اندازه استاندارد استفاده می شود که مشکلات بسیاری مانند بازو بسته نشدن صحیح بعد از مدتی کوتاه ( کمتر یک سال) ، لق شدن لولا از روی چهارچوب، تاب برداشتن در اثر نیروی مستر باد ( کمتر از دو سال) و در نتیجه عدم آب بندی صحیح را شامل می شود.

یراق
________________________________________
نرمي و کيفيت باز و بسته شدن، آب بندي صحيح و دوام يراق تابعي از شرکت سازنده و قطعات تشکیل دهنده يراق مورد استفاده ميباشد.ضعف در هر کدام از دو بخش یادشده باعث افول در کیفیت کار یراق را به دنبال خواهد داشت.
کليه يراق آلات مورد استفاده اين شرکت محصول کشور آلمان و داراي ۵ تا ۱۰ سال ضمانت مي باشند. محصولات اين شرکت از بهترين يراق الات موجود از جمله G-U، Roto، Siegenia،Fornax, Pavo بهره می برند تا شما از بهترین های این صنعت بهره مند شوید. در عین حال، میتوان گفت استفاده از قطعات صحیح و درخور وزن و اندازه پنجره به همان اندازه شرکت سازنده یراق اهمیت دارد.
متاسفانه در ایران بسیار کم شاهد استفاده از قطعات صحیح و کامل هستیم چرا که این دانش به صورت تجربی وارد کشور ما شده و اصول علمی و فنی آن وارد نشده اند که باعث بروز مشکلات بسیاری می شود. استفاده از قطعات متناسب با وزن، عرض و ارتفاع پنجره باعت دوام، آب بندي مناسب، استفاده آسان و افزایش ضریب امنیت در شرایط خاص می گردد.
استفاده از قطعات صحیح حرکت مثبتي از اين شرکت است که ريشه در بنياد علمي و مهندسي هيئت مديره و سياستهاي کاری اين شرکت دارد و باعث پيشي گرفتن اين شرکت از بسياري رقیبان حتی بسیاری شرکت هاي قديمي و سرشناس تر که صرفاً از دانش تجربي وارداتي استفاده ميکنند ميشود.

شیشه

________________________________________
شیشه های مورد استفاده این شرکت درشیشه های فلوت ساده و محصولات درجه ۱ شرکت کاوه در شیشه های رنگی میباشند که همکنون تولید کننده بهترین و سفید ترین شیشه ایران هستند.
توصیه این شرکت استفاده از شیشه های ۶ میلیمتری حد اقل برای شیشه قرارگیرنده در سمت داخل محیط می باشد.
شیشه های مورد استفاده می توانند در انواع رنگهای مختلف، رفلکس یا ساده، سکوریت یا معمولی و یا شیشه های وارداتی به سفارش مشتری باشند.
فضای بین شیشه ها از گاز آرگون پر شده است تا رسانایی حرارت و صوت را به کمترین حالت برساند . این گاز همچنین باعث بخار نگرفتن فضای بین شیشه ها در فصل زمستان می شود. همچنین در بین دو شیشه، در قاب فلزی از مواد رطوبت گیر استفاده شده که خود باعث افزایش تحمل شیشه در بخار نگرفتن در شرایط سخت می شود.
شیشه های ساخته شده نیز مانند دیگر قسمت های پنجره دارای ضمانت در موارد گفته شده می باشند.